صافکاری pdr
مرکز صافکاری و نقاشی قدیریان

صافکاری pdr

مشاوره رایگان
مشاهده نمونه کارها

مرکز تخصصی صافکاری pdr به صورت حرفه ای و تضمینی آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. برای دریافت خدمات صافکاری پی دی ار با گارارنتی همراه ما باشید. پیش از این تصورها از صافکاری ماشین‌ها در سال‌های گذشته فرآیندی زمان‌بر، پرهزینه و پر سر و صدا بود، به‌طوری‌که استادکاران با ابزارهایی مانند چکش و لیسه، فرورفتگی‌های بدنه را صاف می‌کردند. اما امروزه با ابداع روش جدیدی به نام صافکاری بدون رنگ یا (PDR) طرز فکر ما در مورد این نوع ترمیم کاملاً تغییر کرده است. صافکاری بدون رنگ که به عنوان ترمیم بدون رنگ نیز شناخته می شود، روشی برای از بین بردن فرورفتگی های بدنه خودرو با استفاده از ابزارهای تخصصی PDR. این ابزارهای تخصصی روی بدنه یا بهتر است بگوییم پشت پنل های بیرونی قرار می گیرند تا به نوعی بدنه خودرو را ماساژ می دهند.

صافکاری pdr

صافکاری pdr حرفه ای

صافکاری خودرو یک مهارت در تعمیر بدنه خودرو است و همه پولیش ها آن را به خوبی انجام نمی دهند. اگر بخشی از بدن به دلیل تصادف یا هر اتفاق دیگری دچار فرورفتگی شود، برای بازگرداندن آن به حالت عادی به یک صاف کننده نیاز است. یک پولیش حرفه ای با بررسی قطعات آسیب دیده و برآورد میزان آسیب، نوع پولیش را تعیین می کند. صافکاری به دو صورت بدون رنگ یا با رنگ انجام می شود. به عبارت دیگر می توان گفت صافکاری بیش از آنکه کار تعمیراتی یا مکانیکی انجام شود، یک هنر در زمینه خودروسازی است. صافکار با استفاده از ابزار و تجهیزات هر گونه مشکلی که برای بدن ایجاد می شود برطرف کرده و آن را به حالت اولیه باز می گرداند. در برخی از تصادفات، صدمات وارده برای صیقل دادن قطعه بسیار زیاد است و پولیشگر باید قطعه مربوطه را تعویض کند. تعویض قطعات معمولا در درب، کاپوت و گلگیر خودرو یا در موارد بدتر شاسی و کابین انجام می شود. در مرحله بعد تراز کننده با استفاده از کاغذ سنباده سطح ناحیه آسیب دیده را با سایر قسمت ها تراز کرده و سطح آسیب دیده را بتونه می کند

انواع ابزارهای PDR

ابزارهای صافکاری PDR دقت بالایی در طراحی و ساخت دارند. هر کدام از این ابزارها اندازه و طرح خاصی دارند که مخصوص استفاده در شرایط خاصی است. در ساخت ابزارهای صافکاری PDR از تکنولوژی خاصی استفاده شده است تا بالاترین نسبت قدرت به اندازه را در بین ابزارهای صنعتی داشته باشند؛ به‌همین دلیل معمولاً از باکیفیت‌ترین صفحات فولادی در تولید آن‌ها استفاده می‌شود.

ابزارها و تجهیزات متفاوتی که در فرایند صافکاری PDR استفاده می‌شود عبارتند از:

۱. میله صافکاری (PDR Rods)

میله‌های صافکاری از رایج‌ترین ابزار صافکاری PDR هستند و برای کشاندن فلز به محل خود ساخته شده‌اند. این میله‌ها انواع مختلفی دارند که هر کدامشان کاربرد متفاوتی دارد. قیمت این میله‌ها معمولا زیاد است و به همین دلیل حتما قبل از خرید به این نکته دقت کنید که میله استحکام و مقاومت بالایی داشته باشد و در ساخت آن از دسته ارگونومیک بهره گرفته باشند تا فرد هنگام کار با آن خسته نشود. انواع میله‌های PDR عبارتند از:

  • میله اهرمی
  • میله دم ماهی
  • میله چرخشی

میله اهرمی

میله‌های اهرمی در قسمت‌های کاپوت، سقف و قسمت‌های جداشونده برای اهرم کردن استفاده می‌شود.

میله دم ماهی

میله دم ماهی به صافکار برای عمل صافکاری PDR در نقاطی که فضا کم باشد، کمک می‌کند.

میله چرخشی

از این میله‌ها در ناحیه‌هایی که امکان چرخش میله وجود داشته باشد، استفاده می‌شود تا بتوان به‌راحتی میله را چرخاند.

۲. نگهدارنده

ثابت و محکم نگه داشتن کاپوت و بدنه خودرو یکی از نکات مهم حین صافکاری PDR است. نگهدارنده کمک می‌کند تا کاپوت ثابت بماند و این ابزار شامل قلاب (Rope Ratchet) و پایه نگهدارنده  (Hood Prop) است.

۳. نیش‌گیر (PDR Knock Down Tools)

از دو نمونه سنبه نیش‌گیر (Knock Down Door) و چکش نیش‌گیر (PDR Hammer) برای برگرداندن برجستگی‌ها و صاف کردن ضربات وارد شده به خودرو استفاده می‌شود. نیش‌گیر‌ها برای صاف کردن برآمدگی‌های گسترده کاربرد ندارند.

۴. دستگاه صافکاری (PDR Hot Box)

دستگاه صافکاری به صافکاران برای انجام صافکاری PDR تعداد زیادی خودرو در کوتاه‌ترین زمان ممکن کمک می‌کند. این دستگاه، بدنه خودروی دارای فرورفتگی را با نیروی مغناطیسی و انرژی گرمایشی صافکاری می‌کند. هم چنین دستگاه صافکاری در زمینه‌های بالا بردن مقاومت بدنه خودرو، باز کردن پیچ و مهره‌های فرسوده و درآوردن شیشه خودرو هم کاربرد زیادی دارد.

۵. تگرگ کش (Lifter Hand Tools)

تگرگ کش‌ها از وسیله‌های پر کاربرد در زمینه صافکاری PDR هستند. این ابزار بیشتر برای بیرون کشیدن فرورفتگی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و صافکار با کمک پدهای چسبی به اضافه تگرگ کش، این کار را انجام می‌دهند.

مراحل صافکاری PDR

بسیاری از مشتریان تعجب می کنند که چگونه روند ترمیم فرورفتگی بدون رنگ انجام می شود. واقعا ساده است! ارزیابی بدنه خودرو می بایست پیش از شروع کار صورت گیرد که برای وسیله نقلیه مورد نظر مناسب است و راه حل بهتری در دسترس نیست. اولین مرحله در مراحل صافکاری pdr، بررسی دقیق میزان خسارت و شدت آسیب است. اگر کارشناس میزان خسارت را زیاد برآورد کند، بدیهی است که تعمیر خودرو با روش PDR غیرممکن خواهد بود.

آنها اطمینان حاصل می کنند که فلز کشیده نشده، از حد الاستیک رنگ تجاوز نمی کند و برجستگی یا چین و چروک تیز در فرورفتگی ها وجود ندارد. اگر فرورفتگی در این پارامترها باشد، صافکار به مرحله دوم می رود.

مرحله دوم در روند ترمیم فرورفتگی بی رنگ مربوط به دسترسی به ناحیه پشت فرورفتگی است. با توجه به اینکه یک فرورفتگی در وسیله نقلیه شما می‌تواند در هر جایی از بدنه باشد، ممکن است در جایی باشد که برای تکنسین PDR غیرقابل دسترس باشد و از ترمیم فرورفتگی جلوگیری کند.

اگر به هر دلیلی نمی توان به قسمت پشت فرورفتگی دسترسی داشت، با PDR نمی توان فرورفتگی را تعمیر کرد. با این حال، اگر این کار را بتوان با استفاده از ابزارهای صاف کننده PDR، به عنوان مثال، میله هایی با پیکربندی و نوک خاص، ضربه زدن یا سایر مهارت های لازم انجام داد، متخصص در حل مشکل خودروی شما تردیدی نخواهد داشت.

مرحله سوم، تخمین هزینه ترمیم فرورفتگی وسیله نقلیه شماست. صافکار با انجام یک بازرسی دقیق و کارشناسانه هزینه صافکاری pdr را برآورد می کنند. در برخی موارد، اگر پنل دارای فرورفتگی زیاد است یا هزینه تعمیر با PDR بیشتر از هزینه تعویض پنل است، به مشتریان توصیه می کنیم این مسیر را طی کنند. صافکار همچنین قطعات تریم آسیب‌دیده را در نظر می‌گیرد و قیمتی را در مورد هزینه تعویض آنها اعلام می‌کند.

بنابراین توصیه می کنیم در صورتی که خودروی شما پس از خرید خودروی خارجی با پرداخت اقساط صحیح دچار آسیب بدنه شد، حتما با یک متخصص صافکاری PDR مشورت کنید. این کار هزینه کمتری برای شما خواهد داشت و زیبایی و ظاهر خودروی لوکس شما را با محو شدن حفظ می کند.

بهترین مرکز صافکاری pdr در تهران

تکنیک PDR در صافکاری، بسیار جذاب و وسوسه‌انگیز است. طبیعتا همه دوست دارند از این مدل صافکاری برای ترمیم  خودروی آسیب دیده خود استفاده کنند؛ اما بهتر است برای ترمیم بدنه آسیب‌دیده خودرو به تعمیرکار حرفه‌ای اعتماد کنید و صفر تا صد کار را به او بسپارید. اگر متخصصین تشخیص دادند که خودروی شما کاندیدای مناسبی برای این نوع صافکاری نیست، اصراری به انجام آن نداشته باشید تا نتیجه نهایی کارتان خوب از آب دربیاید.

در صافکاری قدیریان، ما تلاش می‌کنیم تا مطمئن شویم که ترمیم فرورفتگی‌های خودروی شما تا حد امکان سریع است. ما با وسیله نقلیه مشتری مانند خودروی خود رفتار می‌کنیم و اطمینان حاصل می‌کنیم که با هر تعمیری که تکمیل می‌کنیم بهترین کار و کیفیت را ارائه می‌دهیم. این مزیتی است که با رقبای ما قابل مقایسه نیست. اگر می‌خواهید وسیله نقلیه‌تان توسط متخصصان حرفه‌ای تعمیر شود همین امروز به مجموعه صافکاری قدیریان مراجعه کنید.

 

چه قسمت‌هایی از بدنه با صافکاری PDR قابل ترمیم نیستند؟

اکثر قسمت‌های بدنه‌ی خودرو را تا زمانی که آسیب شدیدی ندیده باشند‌، می توان با فرآیند PDR ترمیم کرد، خسارت‌های شدید مانند چپ کردن خودرو را باید با ابزار دستی تعمیر کرد. برخی از بخش‌های بدنه از مواد مختلف ساخته شده‌اند که نمی‌توان آن‌ها را با فرایند صافکاری pdr ترمیم کرد. این قطعات شامل سپرهای پلاستیکی، گلگیرهای فایبرگلاس، کاپوت‌های فیبر‌کربن هستند. در صورت خرابی صفحات پلاستیکی معمولا آن قسمت باید تعویض شود. وقتی صحبت از مواد شکننده‌تر می‌شود، این مواد در صورت آسیب‌دیدگی ترک می‌خورند یا شکسته می‌شوند و دچار خراشیدگی خواهند شد. در این صورت باید توسط سپر‌سازی تعمیر شود.

تقریباً هر وسیله نقلیه‌ای را می‌توان با PDR تعمیر کرد. صافکارهای ما در مجموعه تخصصی صافکاری قدیریان هرگونه آسیب روی بدنه را تعمیر می‌کنیم. مجموعه ما روی انواع مختلف خودرو از جمله کوپه، سدان، خودروهای اسپرت و خودروهای لوکس (مرسدس بنز و بی ام دبلیو و موارد دیگر) کار انجام می‌دهد. ما عاشق صافکاری خودرو و بازگرداندن آن‌ها به حالت اولیه هستیم.

صافکاری pdr می تواند طیف وسیعی از فرورفتگی های جزئی را در ماشین شما از بین ببرد. اما اگر رنگ ماشین شما به دلیل آسیب دیدگی خراشیده شده است دیگر نمیتوان از صافکاری پی دی آر استفاده کرد. PDR یک مهارت تعمیر و نگهداری خودرو است که به آموزش و تجربه بالایی نیاز دارد. اغلب افراد برای جلوگیری از رنگ شدن خودرو و جلوگیری از افت قیمت به دنبال صافکاری به این روش هستند. اما همواره باید به این مسئله دقت کنید که از این روش در شرایط خاصی میتوان استفاده کرد

صافکاری اجزای مختلف بدنه خودرو

صافکاری pdr گلگیر

بسیاری از مردم می‌خواهند بدانند که کدام قسمت‌های بدنه را می‌توان با صافکاری PDR تعمیر کرد. پاسخ به این سوال کاملاً ساده نیست. شکل بدنه و شدت فرورفتگی روی خودرو و نحوه دسترسی به پشت بدنه جزء عواملی است که به آن بستگی دارد. در زیر اطلاعاتی در مورد بخش‌های مختلف بدنه که با صافکاری PDR قابل تعمیر هستند، آورده شده است.

 

صافکاری pdr درب

اکثر درب‌ها را می‌توان با فرآیند PDR تعمیر کرد. از آن جایی که درب خودرو را  به راحتی می‌توان از خودرو جدا کرد، صافکارهای PDR می‌توانند به راحتی به قسمت پشت درب‌ها دسترسی داشته باشند تا فرورفتگی‌ها را بیرون بیاورند و آن‌ها را به شکل اولیه خود بازگردانند. اگر درب خودروی شما دارای یک فرورفتگی کوچک باشد با فرآیند PDR قابل تعمیر است. اما تا زمانی که رنگ آن ترک نخورده باشد و فرورفتگی خیلی پیچیده نباشد.

صافکاری pdr کاپوت

با توجه به اینکه اکثر کاپوت‌ها را می‌توان به راحتی از خودرو جدا کرد صافکارهای PDR می‌توانند به راحتی به قسمت زیر کاپوت خودروی شما دسترسی پیدا کنند تا فرورفتگی‌ها را تعمیر کنند تا زمانی که رنگ کاپوت سالم باشد و فرورفتگی خیلی پیچیده نباشد. یک صافکار PDR قادر به تعمیر کاپوت خودروی شما خواهد بود. برخی از انواع کاپوت‌ها مانند کاپوت‌های فیبر‌کربنی و فایبرگلاس با PDR قابل تعمیر نیستند و باید کاپوت خودرو تعویض شود.

 

صافکاری pdr سقف

سقف خودرو درصورت چپ کردن خودرو آسیب می‌بیند خوشبختانه اکثر فرورفتگی‌های سقف با فرآیند PDR کاملاً قابل تعمیر هستند. تا زمانی که سقف خودروی شما قابل برداشتن باشد، برای یک تکنسین PDR دسترسی به قسمت پشت فرورفتگی‌ها و تعمیر آن‌ها نسبتاً آسان است. آسیب‌های تگرگ و افتادن اجسام روی سقف را می‌توان با این روش حذف کرد.

تاثیر رنگ بر صافکاری pdr

ممکن است فکر کنید که رنگ ربطی به از بین بردن فرورفتگی‌های بدنه فلزی یا آلومینیومی ندارد، اما در واقع بین رنگ و رفع فرورفتگی ارتباط زیادی وجود دارد. همانطور که قبلا ذکر شد، رنگ خودرو دارای خاصیت الاستیک است، به این معنی که می تواند در برابر ترک‌های زیادی مقاومت کند. برخی از رنگ‌ها نسبت به بقیه انعطاف‌پذیرتر هستند و می‌توانند در برابر فرورفتگی‌های شدیدتر قبل از آسیب مقاومت کنند. اگر رنگ ترک خورده یا خراشیده شود، از صافکاری PDR نمی‌توانیم برای تعمیر آن قسمت استفاده کنیم. و بدنه خودرو نیاز به نقاشی دارد.

نکته جالب در مورد رنگ خودروهای مدرن این است که علاوه بر زیبایی و جلوه بیشتر به خودرو، به عنوان یک لایه محافظ عمل می‌کنند و از کشسانی مطلوبی برخوردار هستند. اکثر رنگ‌های پلی اورتان اکریلیک بر پایه آب دارای خاصیت کشسانی عالی و سازگار با محیط زیست هستند. به دلیل خاصیت ارتجاعی و انعطاف پذیری زیاد آن‌ها، ضربه‌ها و فرورفتگی‌هایی که به طور معمول از حد الاستیک رنگ بیشتر هستند با فرایند صافکاری PDR کاملاً قابل تعمیر می‌باشند.

برخی از رنگ‌های قدیمی خودرو دارای خاصیت ارتجاعی یا انعطاف پذیری مشابه رنگ‌های مدرن خودرو نیستند. هر چند برخی استثنائات در این قانون وجود دارد. برخی از وسایل نقلیه مدرن از رنگ‌های شکننده و روکش‌های شفاف‌تری استفاده می‌کنند که این باعث می‌شود تا کشش رنگ نسبت به رنگ های پلی اورتان اکریلیک بر پایه آب بیشتر شود.

هزینه صافکاری pdr

هزینه صافکاری شما به عواملی همچون میزان خسارت، اندازه ناحیه آسیب دیده و محل آسیب دیده بستگی دارد. در تصادفات شدیدتر به راحتی نمی‌توان به پشت قسمت بدنه دسترسی پیدا کرد. به همین دلیل اگر آسیب بیشتر باشد، زمان و هزینه بیشتری نسبت به یک صافکاری ساده دارد. برای آسیب‌های کوچک از 500 هزار تومان تا 3 میلیون تومان و برای آسیب‌های بزرگتر حدودا 6 تا 20 میلیون تومان هزینه در بر خواهد داشت.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید مقدار خسارت وارده روی وسیله نقلیه شما است. طبیعتا هزینه صافکاری سقف خودرو نسبت به یک درب یا گلگیر گران‌تر خواهد بود. صرف نظر از این، تعیین دقیق اجرت صافکاری دشوار است زیرا تصادف‌هایی که رخ می‌دهند هیچوقت شبیه به هم نیستند. از طرفی صافکاری بدون رنگ همیشه ارزان‌تر از صافکاری و نقاشی خواهد بود و در صافکاری PDR ما نیازی به استفاده از بتونه و نقاشی نداریم مسلما هزینه‌ی کمتری نیز پرداخت می‌کنیم