مرکز صافکاری و نقاشی قدیریان

پولیش ماشین

مشاوره رایگان
مشاهده نمونه کارها

 آشنایی با پولیش ماشین، گاهی اوقات تصادفات بسیار جزئی و مالیده شدن قسمتی از بدنه بر روی سطح دیگری مانند درب پارکینگ و غیره به رنگ بدنه روی سطح آسیب می رساند. برای ترمیم این آسیب های جزئی می توان از پولیش خودرو استفاده کرد. پولیش ماشین بهترین راه حل برای پاکسازی و از بین بردن خط و خش های جزئی رنگ بدنه و زیباتر شدن خودرو محسوب می شود.

مرکز تخصصی پولیش ماشین در تهران

مرکز پولیش بدنه ماشین در تهران

پولیش بدنه خودرو یک کار اجتناب ناپذیر است که می تواند بدنه خودرو شما ترمیم و مانند روز اول کند. دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود بدنه خودرو شما اسیب سطحی داشته باشد و در نتیجه ظاهر اولیه آن حفظ نشود. فضولات پرندگان، اسیب های جزئی، خط و خش و ... همگی باعث می شوند که رنگ بدنه خودرو شما کدر شود. برای رفع این مشکل می توانید از پولیش بدنه ماشین استفاده کنید. مراکز مختلفی در زمینه پولیش ماشین فعالیت می کنند. مجموعه قدیریان یکی از بزرگترین مراکز پولیش بدنه ماشین در تهران می باشد که عمدتا در زمینه خودروهای خارجی فعالیت می کند. برای دریافت نوبت از این مجموعه می توانید با شماره های درج شده تماس بگیرید.

پولیش ماشین چیست؟

پولیش ماشین فرآیندی است که در آن نوعی ماده کرم مانند بر روی سطح بدنه خودرو مالیده می شود تا لایه بسیار نازکی از رنگ به دلیل تماس دانه های بسیار ریز این ماده با سطح خودرو از بین برود. بنابراین پس از پولیش ماشین اثری از خط و خش جزئی باقی نمی ماند و سطح رنگ پولیش شده مانند روز اول می باشد. هر چه مواد پولیش سریعتر روی بدنه اعمال شود، سطح کار نهایی تمیزتر و یکنواخت تر خواهد بود.

برای این منظور از وسایل برقی مجهز به پد مخصوص پولیش بدنه استفاده می شود. در حالت ساده تر گفته می شود پولیش نوعی ساینده مانند کاغذ سنباده است که از دانه های بسیار ریزتر ساخته شده و به صورت خمیر یا مایع در می آید. کاربرد پولیش ماشین در تکمیل و دقت کار ماشین نهفته است، در واقع با پولیش دادن ماشین خود یک لایه رنگ را به آرامی از قسمت هایی که آسیب دیده و خراشیده اند پاک می کنید و لایه زیرین را با لایه بالایی جایگزین می کنید و به همین دلیل است که خراش ها محو می شوند.

کاربرد پولیش بدنه ماشین

همانطور که در بالا ذکر شد، پولیش ماشین یا مایع چسبنده برای از بین بردن خط و خش از روی خودرو است و این کار را با ظرافت و ملایمت انجام می دهد تا سطح خودرو یکدست شود و درخشندگی اولیه خود را به دست آورد. پولیش را می توان برای پر کردن خطوط و نازک کردن یک لایه رنگ خودرو در ناحیه خراشیده استفاده کرد. با مالیدن پولیش ماشین روی سطح قسمت آسیب دیده، لایه ای از رنگ خودرو به آرامی از بین می رود و لایه زیرین نمایان می شود و قسمت های خراشیده نیز پر شده و سطح را یکدست و براق می کند.

اهمیت پولیش ماشین

رنگ بدنه یکی از ویژگی های مهم و نسبتا گران قیمت خودرو است. این ویژگی در خرید و فروش خودرو اهمیت ویژه ای پیدا می کند و در صورت رنگ آمیزی قسمتی از بدنه، قیمت خودروی کارکرده کاهش چشمگیری خواهد داشت. بنابراین به جای رفع خراش های کوچک قسمتی از بدنه با رنگ آمیزی و متحمل شدن ضرر مالی زیادی در هنگام فروش خودروی دست دوم از روش پولیش بدنه استفاده می کنیم. با استفاده از پولیش ماشین زمان و هزینه ای به مالک تحمیل می شود و در هنگام فروش خودرو به دلیل رنگ پریدگی متحمل ضرر نمی شود. علاوه بر این پولیش بدنه ماشین باعث بهبود زیبایی و تمیزی ظاهر خودرو شده و بدنه را مانند روز اول تمیز و براق می کند.

مزایای پولیش ماشین

از مهم ترین مزایای پولیش ماشین را میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد سطحی شفاف و براق روی بدنه خودرو همچون روز اول ماشین
 • ارتقای زیبایی ظاهری
 • از بین بردن خط و خش های جزئی و حتی خراش های نیمه عمیق
 • حذف لکه ها، کثیفی و زنگ زدگی های سطحی بدنه
 • مقاومت در برابر اشعه مضر خورشید

ویژگی های پولیش کار ماشین 

برای اینکه یک پولیش حرفه ای و خوب برای ماشین خود داشته باشید پولیش ماشین باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 • بدون نیاز به واکس، بدنه‌های براق و درخشنده به وجود می‌آورد.
 • روی بدنه یک لایه محافظ برای جلوگیری از آفتاب‌سوختگی ایجاد می‌کند.
 • خط و خراشهای سطحی بدنه را رفع می کند.
 • توسط افراد غیرحرفه‌ای قابل استفاده است.
 • درخشندگی حاصل از آن بادوام است و با محیطی بدنه از بین نمی‌رود.

انواع پولیش ماشین

پولیش ماشین انواع مختلفی دارد که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند که بسته به عمق خراش کاربردهای متفاوتی خواهند داشت. انواع پولیش عبارتند از پولیش ماشین زبر، پولیش ماشین نرم، پولیش ماشین واکس اشاره کرد.

پولیش ماشین زبر و کاربرد آن

پولیش زبر برای سطوح با عمق خراش زیاد استفاده می شود. زبری این نوع پولیش خودرو با کاغذ سنباده زبر مقایسه شده و ذرات آن به وضوح مشخص است. پولیش زبر برای قطعات با عمق خراش بیشتر استفاده می شود. اما در حین کار باید با دقت زیادی از آن استفاده کرد تا سطح رنگ به طور یکنواخت صاف شود. یکی از نکات در استفاده از پولیش زبر استفاده از پولیش نرم با واکس ماشین برای براق شدن و جلا دادن قسمت آسیب دیده است زیرا سطح کار هنگام استفاده از پولیش زبر مات می شود.

پولیش ماشین نرم و کاربرد آن

پولیش نرم خود انواع مختلفی دارد که هر کدام از شرکت های سازنده ذرات آن را با کیفیت های متفاوتی تولید می کنند. استفاده از پولیش نرم برای از بین بردن خط و خش روی سطح خودرو است. برای این کار روی سطحی پولیش نرم میزنند و به آرامی روی قسمت آسیب دیده می مالند تا قطعه مورد نظر درخشندگی و جلا خود را به دست آورد. پولیش نرم معمولاً به رنگ کرم یا سفید تولید می شود و می توان از آن برای انواع لکه های روی ماشین مانند از بین بردن لکه شیره درختان یا فضولات پرندگان استفاده کرد. پولیش ماشین به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد و کاربرد های متفاوتی دارد. لازم به ذکر است  پولیش نرم در بین انواع پولیش بیشتر استفاده می شود.

انواع پولیش ماشین

انواع پولیش ماشین

پولیش ماشین و واکس و کاربرد آن

پولیش واکس خود نوعی پولیش نرم است که در شفافیت و براقیت رنگ بدنه خودرو تاثیر بسزایی دارد. این نوع پولیش با ترکیب پولیش نرم و واکس ماشین ساخته می شود و عمدتا به صورت مایع یا اسپری در بازار موجود است. استفاده از واکس پولیش مانند پولیش نرم برای از بین بردن خراش های سطحی است که استفاده از آن بسیار آسان است و تنها با مقدار کمی می توان به درخشندگی خودرو در تمام قسمت های بدنه دست یافت.

پولیش تمیز کننده و کاربرد آن

پولیش تمیز کننده یکی دیگر از انواع پولیش ماشین موجود در بازار است که عمدتاً جزو زیر شاخه پولیش نرم محسوب می شود. این نوع پولیش شفافیت و درخشندگی بیشتری نسبت به پولیش نرم یا پولیش واکس دارد. بنابراین بدون هیچ نگرانی می توان از آن برای تمیز کردن خودرو استفاده کرد. یکی از نکاتی که قبل از استفاده از پولیش تمیز کننده باید رعایت کنید، شستن و خشک کردن خودرو است. سپس بعد از این کار می توانید به راحتی مواد پولیش را روی میز اسپری کرده و با حوله یا اسفنج تمیز روی بدنه بمالید تا شفافیت آن را به دست آورید.

در چه مواردی باید پولیش ماشین انجام شود؟

شاید از خود بپرسید که چه زمانی می توان از پولیش خودرو برای ترمیم آسیب های رنگ بدنه استفاده کرد:

مات بودن رنگ: اگر احساس می‌کنید رنگ بدن کمی کدر است و درخشندگی روزهای اول را ندارد، می‌توانید از یک لاک کفش ملایم برای لایه‌برداری نسبی و براق شدن آن و رفع تیرگی بدن استفاده کنید.

سوختگی رنگ بدنه: اگر رنگ بدنه در اثر گرما کمی آسیب دیده باشد یا علائم آفتاب سوختگی وجود داشته باشد، می توان لایه آسیب دیده را با پولیش جدا کرد و رنگ بدن را به حالت اولیه بازگرداند. البته این روش برای سوختگی های شدید قابل اجرا نیست.

اثر مواد شیمیایی: گاهی اوقات مواد شیمیایی مانند روغن ترمز یا مایعات اسیدی دیگر روی بدنه خودرو ریخته می شود و باعث کدر شدن قسمت های بدنه می شود. در این موارد می توان با پولیش خودرو رنگ این قطعه را بازیابی کرد.

فضولات پرندگان: پس از تمیز کردن فضولات پرنده، ممکن است متوجه شوید که رنگ بدنه در اثر تماس با این ماده آسیب دیده است. در این موارد می توان از پولیش ماشین نیز برای از بین بردن آسیب های رنگ استفاده کرد.

تصادفات جزئی: در تصادفات جزئی مانند مالیدن سطح بدنه می توانید به جای رنگ آمیزی کامل قسمت آسیب دیده از پولیش خودرو استفاده کنید. البته در این حالت آسیب باید بسیار جزئی باشد و رنگ بدنه آسیب جدی نبیند.

پولیش ماشین با دست

 • بدنه ماشین را شسته و به طور کامل خشک کنید.
 • دمای بسیار بالا پولیش ماشین را تحت تاثیر منفی قرار می دهد و شما باید ماشین را در دمای متعادل پارک کنید.
 • پولیش را روی سطح بدنه بریزید و با یک پارچه مرطوب بمالید. حتما از الگوی مالشی برای حرکت پارچه استفاده کنید تا کار تمام شود. این می تواند چرخشی یا در یک جهت باشد.
 • از ماده پولیش زبر در قسمت های پر خراش و یا زیر دستگیره ها استفاده شود.
 • پولیش بدنه را تا زمانی که خراش های سطحی از بین بروند ادامه دهید. از پولیش قطعات پلاستیکی بدنه خودداری کنید.
 • در آخر با یک پارچه نرم و تمیز مجل پولیش ماشین را پاک کرده و مواد چرب را از بین ببرید.ابتدا مواد پولیش را بسته به نوع آسیب بدنه به همراه پارچه های نرم یا حوله های میکروفایبر آماده کنید.
پولیش ماشین با دستگاه

پولیش ماشین با دستگاه

پولیش ماشین با دستگاه

برای داشتن یک پولیش خوب و حرفه ای با دستگاه میتوانید نکات و موارد زیر را رعایت کنید:

 • ماشین را در دمای مناسب پار کرده.
 • سطح جایی که میخواهید مواد پولیش را بمالید کاملا شسته و خشک کنید.
 • پس از تهیه مواد پولیش و پد مناسب، پد پولیش را کمی مرطوب کرده و روی دستگاه نصب کنید. سپس کمی پولیش ماشین روی لنت یا بدنه بریزید.
 • دستگاه را با حرکت آهسته روشن کنید و آن را به صورت خطی در یک الگوی ثابت در سراسر سطح بدنه حرکت دهید. به دستگاه فشار اضافی وارد نکنید تا رنگ بدنه آسیب نبیند.
 • و در آر با یک دستمال تمیز مواد را از روی بدنه پاک کنید.

انواع دستگاه پولیش ماشین

پولیش بدنه با دستگاه به روش های مختلفی انجام می شود. در ادامه سه مورد از مهم ترین دستگاه های پولیش را معرفی کرده ایم:

 • دستگاه پولیش روتاری: در این روش دستگاه پولیش مانند دستگاه فرز عمل می کند با این تفاوت که به جای سنگ فرز از پد پولیش استفاده می شود. پایه پد پولیش دستگاه روتاری حول نقطه مرکزی می چرخد ​​و سرعت آن را می توان با استفاده از دیمر تنظیم کرد.
 • دستگاه پولیش اوربیتال: در این دستگاه پایه پد پولیش به صورت لرزشی حرکت میکند. بنابراین قدرت لایه برداری این دستگاه کمتر از مدل روتاری است.
 • دستگاه پولیش DA:  این دستگاه هم با چرخش و هم با لرزش حرکت میکند و یکی از جدیدترین دستگاه های پولیش خودکار بدنه محسوب می شود.

پولیش ماشین خارجی

ماشین های خارجی به دلیل گران بودن قطعات و رنگ بدنه بسیار مهم بوده و باید پولیش را به درستی انجام دهند. اگر ماشین هارجی شما به پولیش نیاز داشت باید به تعمیرگاه حرفه ای مراجعه کنید زیرا اگر تعمیرکار نتواند پولیش ماشین شما را به درستی انجام دهد از قیمت ماشین شما کسر خواهد شد. ماشین های خارجی به علت گران بودن و با کیفیت بودن باید به همان اندازه هم پولیش با کیفیتی استفاده شود صافکاری قدیریان در این زمینه به شما خدمات رسانی میکند و با تجربه چندین ساله خود بهترین پولیش ماشین را برای شما انجام خواهد داد.

پولیش ماشین چینی

ماشین های چینی به کیفیت ماشین های خارجی می باشند اما این دلیل نمیشود که در پولیش آن دقت کافی نشود. به همان اندازه پولیش ماشین های چینی هم مهم میباشد. برای خرید این ماشین هزینه ای صرف شده است که اگر پولیش ماشین به درستی انجام نشود باعث کسر شدن هزینه اولیه ماشین خواهد شد و ظاهر خودرو هم به ظاهر اولیه باز خواهد گشت. برای اینکه یک پولیش ماشین حرفه ای داشته باشید میتوانید با صافکاری قدیریتن حرفه ای که دارای سابقه بسیار زیادی در زمینه پولی ماشین و خدمات خودرو دارد در تماس باشید.

هزینه پولیش ماشین

هزینه پولیش ماشین

پولیش حرفه ای ماشین

پولیش ماشین مایعی است که برای از بین بردن خط و خش روی سطوح رنگ شده طراحی شده است. پولیش ماشین ساینده ای که مانند کاغذ سنباده عمل می کند. دانه های پولیش بسیار ریزتر از کاغذ سنباده هستند و سطح آن بسیار ظریف است. برای تعمیر یا جلا دادن رنگ بدنه خودرو، یک لایه نازک رنگ بدنه و یک لایه فلز را بردارید تا سطح تمیزی نمایان شود. پولیش ماشین هم با دست و هم با دستگاه قابل استفاده است. برای به دست آوردن نتیجه خوب، بهتر است واکس را چندین بار با فشار کمی روی بدنه بزنید.رنگ بدنه از 8 تا 10 لایه رنگ روی ورق فلزی بدنه تشکیل شده است. پولیش یکی از این لایه های رنگ را از بین می برد و بدنه را براق می کند. پولیش اغلب به بدنه آسیب می رساند، بنابراین باید توسط متخصص انجام شود. پولیش خودرو روی سطوح تیره رنگ برای محو شدن و روی سطوح رنگ روشن برای درخشندگی استفاده می شود. برای  پولیش ماشین خود به صورت حرفه ای میتوانید به صافکاری قدیریان مراجعه کنید.

هزینه پولیش ماشین

قیمت پولیش ماشین بستگی به عواملی مانند نوع خودرو، محل انجام پولیش ماشین، انجام دستی پولیش و یا با دستگاه، نوع آسیب دیدگی و خراش ها دارد. با وجود هر کدام این عوامل قیمت پولیش خودرو افزایش یا کاهش پیدا خواهد کرد اما نگران نباید ما اینجا هستیم تا بهترین ها را به شما معرفی کنیم. صافکاری قدیریان با به صرفه ترین قیمت و انجام بهترین خدمات ماشین برای شما بهترین ها را رقم خواهد زد. شما میتونید با خیالی آسوده ماشین خود را به صافکاری قدیریان بسپارید.

پولیش ماشین ارزان

قیمت لاک به طور کلی بر اساس مواد مورد استفاده تعیین می شود. پولیش‌های ارزان‌تر معمولاً قدرت لایه‌برداری، درخشندگی نهایی و سرعت کار کمتری دارند. البته به دلیل استفاده از پرکننده‌هایی مانند قیر و سیلیکون در پولیش‌های ارزان قیمت، این محصولات در نهایت احساس می‌کنند که در حال حذف یک خط و خش کاذب هستید. پس از چند بار شستشو، این درزگیرها از روی بدنه جدا شده و خراش ها دوباره ظاهر می شوند.اگر بخواهید بعد از پولیش ماشین سرامیک کنید، تمام چربی، بتونه و سیلیکون از بین می رود. پس لازم است قبل از انجام  پولیش ماشین در تعمیرگاه به این نکات توجه کنید و سعی کنید با توجه به بودجه خود بهترین پولیش انجام دهید کنید. جهت انجام پولیش ماشین ارزان می توانید به صافکاری قدیریان مراجعه فرمایید.

مرکز تخصصی پولیش ماشین شرق تهران

بسیاری از افراد تمایل دارند خدمات پولیش ماشین خود را با خیالی آسوده انجام دهند. صافکاری قدیریان برای اولین بار در ایران با سرویس و خدمات روز و بهترین ابزار آلات به شما در زمینه پولیش خودرو کمک خواهد کرد. صافکاری قدیریان برای اولین بار در ایران امکان پولیش انواع خدمات خودرو از قبیل واکس و پولیش خودرو، سرامیک خودرو، صفر شستشو و احیای رنگ را فراهم کرده است.  ما برای راحتی و رضایت شما مشتریان عزیز از بهترین مواد پولیش استفاده می کنیم. ما بهترین و حرفه ای ترین تعمیرکاران را برای پولیش انواع ماشین شما خارجی، چینی داریم که با به روز ترین نوع پولیش ماشین آشنا و بهترین هارا برای خودروی شما رقم میزند.

جهت اطلاعات بیشتر برای پولیش ماشین خود میتوانید به صافکاری قدیریان مراجعه کنید.شماره تماس 09122503201

هدف از پولیش ماشین چیست؟

پولیش بدنه خودرو یک ضرورت نیست اما بهترین گزینه برای از بین بردن خط و خش روی بدنه خودرو است. همچنین می تواند از رنگ بدنه خودرو محافظت کند و ظاهر خودرو را بهبود ببخشد.

 
آیا پولیش خراش های روی شیشه خودرو را از بین می برد؟

خیر دستگاه پولیش برای بدنه خودرو طراحی شده است. برای از بین بردن خراش های روی بدنه شیشه خودرو بهتر است از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بخواهید.