صافکاری pdr چیست؟ فرورفتگی های ناشی از برخورد خودرو می تواند ظاهر ناخوشایندی را در خودروی شما ایجاد کند، اما باید به شما بگوییم که نگران نباشید زیرا نیازی به تعمیرات پرهزینه و وقت گیر نیست. خوشبختانه به دلیل روی کار آمده صافکاری pdr، آسیب های وارد شده به بدنه به راحتی برطرف می شود و خودروی شما مانند روز اول به نظر می رسد.

بنابراین، اگر می‌خواهید برای همیشه با فرورفتگی‌های جزئی خداحافظی کنید، اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید، به ما بپیوندید تا به شما بگوییم PDR Smoothing چیست؟ , چگونه انجام می شود؟ مراحل استفاده از ابزار صافکاری PDR چیست؟

معرفی صافکاری pdr

همه افراد پس از خرید اقساطی خودروی داخلی یا خارجی بهترین مراقبت را از خودرو خود انجام می دهند اما بدنه خودروی مورد علاقه شما به هر دلیلی ممکن است آسیب ببیند. باید گفت هیچ چیز آزاردهنده تر از یافتن فرورفتگی در بدنه خودروی شما نیست.

اول از همه، شما باید بدانید که صافکاری pdr مخفف چیست؟ این کلمه از واژه  Paintless dent repair گرفته شده است که به معنای صافکاری بدون رنگ یا ترمیم فرورفتگی خودرو بدون رنگ است.

PDR یک تکنیک تعمیر بدنه خودرو است که برای از بین بردن فرورفتگی ها و سایر عیوب تغییر شکل از بدنه با حفظ رنگ اصلی استفاده می شود. ماهیت این فناوری این است که تکنسین های PDR که در این زمینه به طور ویژه آموزش دیده اند و ابزار لازم برای ترمیم فرورفتگی ها را دارند، می توانند سطح عناصر بدنه را بدون رنگ ترمیم کنند.

صافکاری pdr چیست؟ رایج ترین کاربرد صافکاری PDR برای از بین بردن فرورفتگی های ناشی از طوفان و تگرگ است. استادان این حرفه از میله های مخصوص، میله های دم ماهی، میله های تخت، چکش، سیستم های چسب حرارتی، آداپتورها، چکش های لغزنده، چراغ های مخصوص و سایر ابزارهای حرفه ای PDR برای از بین بردن فرورفتگی های بدنه خودرو استفاده می کنند.

تاریخچه فناوری PDR

تکنولوژی تعمیر بدنه خودرو به طور همزمان در کارخانه های غول های خودروسازی جهان ایجاد و توسعه یافت. تکنسین هایی از جنرال موتورز و فورد در ایالات متحده، فولکس واگن در اروپا، BMW و مرسدس بنز صافکاری بدون رنگ PDR را اختراع کردند.

از آنجایی که آسیب و فرورفتگی روی بدنه خودرو یک مشکل واقعی برای صاحبان خودرو است و پیشگیری از آن اجتناب ناپذیر تلقی می شود، این فناوری روز به روز در حال گسترش است و مقبولیت گسترده ای پیدا می کند. زیرا در حالی که ویژگی های مثبت زیادی وجود دارد، در هنگام فروش خودرو هیچ مشکلی برای فروشنده ایجاد نمی کند.

صافکاری PDR چیست؟

صافکاری PDR چیست؟

کاربرد صافکاری PDR چیست؟

صافکاری pdr امکان از بین بردن فرورفتگی های بدنه خودرو را فراهم می کند. به عنوان مثال، فرورفتگی ها ممکن است به دلیل طوفان تگرگ، بی احتیاطی هنگام پارک کردن، تصادف یا … روی سطح خودرو ظاهر شوند.

یکی از نیازهای مهم برای استفاده موفقیت آمیز از روش تعمیر PDR، سالم بودن رنگ زیر فرورفتگی است در غیر این صورت تکنسین ها، وسیله نقلیه را از طریق جوشکاری، وصله زدن، استفاده از پرکننده ها یا جایگزینی قسمت آسیب دیده با رنگ جدید بازسازی می کنند.

مراحل انجام صافکاری به روش PDR

حال که متوجه شده اید صافکاری pdr چیست؟ لازم است که مراحل بسیاری از مشتریان تعجب می کنند که فرآیند ترمیم فرورفتگی بدون رنگ چگونه انجام می شود. واقعاً خیلی ساده است! ارزیابی خسارت باید قبل از شروع کار روی وسیله نقلیه مشتری رخ دهد تا مطمئن شویم که این روش برای ماشین مورد نظر قابل استفاده بوده و راه حل بهتری وجود ندارد.

اولین مرحله در فرآیند ارزیابی، بررسی دقیق فرورفتگی و تعیین شدت آسیب است. در صورتی که متخصص میزان خسارت را زیاد برآورد کند، بدیهی است تعمیر خودرو با استفاده از روش PDR امکان پذیر نمی باشد.

آن ها اطمینان حاصل می کنند که فلز کشیده نشده، از حد الاستیک رنگ فراتر نرفته است و برجستگی یا چین شدیدی در فرورفتگی وجود ندارد. اگر فرورفتگی در این پارامترها باشد، برآوردگر به سراغ مرحله دوم می رود.

مرحله دوم در فرآیند ترمیم فرورفتگی بدون رنگ مربوط به دسترسی به ناحیه پشت فرورفتگی است. با توجه به اینکه فرورفتگی وسیله نقلیه شما می تواند در هر جایی از بدنه خودرو باشد، ممکن است در مکانی باشد که تکنسین PDR نمی تواند به آن دسترسی داشته باشد که این امر مانع از انجام تعمیر فرورفتگی می شود.

اگر به هر دلیلی دسترسی به ناحیه پشت فرورفتگی غیر ممکن باشد، فرورفتگی با PDR قابل ترمیم نیست. اما اگر بتوان با استفاده از ابزارهای صافکاری PDR، به عنوان مثال میله هایی با پیکربندی ها و نکات ویژه، ضربه زدن و یا سایر مهارت های لازم این کار را انجام داد، متخصصان برای برطرف کردن مشکل ماشین شما درنگ نمی کنند.

مرحله سوم، تخمین هزینه تعمیر فرورفتگی پنل روی وسیله نقلیه شما است. برآوردگران با انجام بررسی های دقیق و کارشناسانه، هزینه تعمیر فرورفتگی را تخمین می زنند. در برخی موارد، اگر بر روی یک پنل فرورفتگی های زیادی وجود داشته باشد یا هزینه تعمیر با PDR بیشتر از هزینه تعویض پنل باشد، به مشتری پیشنهاد می کنیم آن مسیر را طی کند. تخمینگر همچنین قطعات تزئینی آسیب دیده را نیز در نظر می گیرد و قیمتی در مورد هزینه های تعویض این قطعات اعلام می کند.

پس از گذراندن این مراحل، مشتری و شرکت بیمه پیشنهادهای موجود را بررسی کرده و هزینه ها را در نظر می گیرند. در صورت تایید قیمت، این تعمیر، برنامه ریزی شده و تکنسین های PDR فرایند تعمیر خودرو را آغاز می کنند.

از این رو توصیه می کنیم اگر وسیله نقلیه شما دچار آسیب دیدگی در بدنه شد، به صافکاری های PDR مراجعه کنید. این هم هزینه کمتری را برای شما به دنبال خواهد داشت و هم باعث می شود زیبایی و جلوه خودروی لوکس شما از بین نرود.

صافکاری PDR چیست؟

صافکاری PDR چیست؟

صافکاری PDR انجام دهیم یا نه؟

همانطور که مطالعه کردید ما در این مقاله از کیان خودرو سعی کردیم به بیان یک سری توضیحات جامع درباره فناوری PDR بپردازیم و به شما بگوییم که صافکاری PDR چیست؟

بنابراین با توجه به آنچه که گفته شد و ویژگی ها و مراحل انجام صافکاری pdr اینک این شما هستید که تصمیم می گیرید کدام یک از روش موجود برای شما مناسب تر هستند. اما به عنوان یک دوست به شما توصیه می کنیم که اگر آسیب بدنه خودروی شما چندان جدی و عمیق نیست، برای ترمیم بدون رنگ حتما یک قرار ملاقات با صافکاری pdr برای تو رفتگی ها بگذارید. در نهایت اگر شما هم این کار را انجام داده اید، خوشحال می شویم تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

چگونه بفهمیم روش PDR برای ما مناسب است یا خیر؟

ترمیم فرورفتگی بدون رنگ نمی تواند به شما در انجام آسیب دیدگی های قابل توجه بدنه خودرو کمک کند اما یک راه حل عالی برای فرورفتگی های کوچکی است که اتومبیل های ما به دلایل مختلفی چون فرسودگی، تصادف و دیگر اتفاقا روزمره دچار می شوند. بنابراین می توان گفت که PDR درمان کننده آسیب های کم عمق و معمولا کوچک تر از 10 سانتی متر است.

صافکاری PDR چه مدت طول می کشد؟

یکی از مزایای انتخاب PDR نسبت به روش های صافکاری سنتی این است که می تواند بسیار سریعتر باشد. در این روش دیگر نیازی به صبر کردن برای خشک شدن رنگ و یا سفت شدن پرکننده نیست. بنابراین می توان گفت که بسته به تعداد و شدت آسیب، ممکن است این فرایند از 30 دقیقه تا چند ساعت طول بکشد.

چه وسایل نقلیه ای را می توان با فناوری PDR تعمیر کرد؟

استفاده از روش PDR تقریبا برای تمامی وسایل نقلیه کاربرد دارد. تا کنون تعمیر فرورفتگی بدون رنگ برای رفع آسیب های به وجود آمده در کامیون ها، خودروهای شاسی بلند، جیپ ها، مدل های کراس اوور، وانت و … مورد استفاده قرار گرفته است و می توان گفت تا زمانی که مشکل خیلی جدی نباشد، این روش بسیار کاربردی می باشد.

صافکاری PDR چه تاثیری بر فروش خودرو می گذارد؟

اگر شما هم تا کنون به دنبال فروش خودروی خود بوده اید، احتمالا می دانید که فروشندگان وسایل نقلیه همواره به دنبال پیدا کردن دلایلی هستند تا پس از مذاکره، قیمت کمتری را برای فروش خودرو به شما بدهند. متاسفانه آثار رنگ آمیزی مجدد، سنباده کار، تعویض قطعات ماشین و مواردی از این قبیل، سبب کاهش شدید قیمت خودرو می شود. بنابراین می توان گفت از آنجا که روش صافکاری PDR هیچ اثری از خود بر جای نمی گذارد، در هنگام فروش شما را با هیچ مشکلی مواجه نکرده و از قیمت خودروتان نمی کاهد.

با توجه به مزایای بسیار زیاد روش PDR چرا همه صافکاری ها از این روش استفاده نمی کنند؟

پاسخ این سوال بسیار ساده است. از آنجا که صافکاری PDR روشی نسبتا جدید و نوین است، همه مراکز، تکنسین آموزش دیده pdr ندارند. از این رو مراکز با تجربه و پر رونق در تلاش اند تا با آموزش دادن نیروی های خود، خدمت رسانی بیشتری به مشتریان نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *